Sosnowiecka mistrzyni znów na podium

Data publikacji 21.06.2016

Sierż Agnieszka Bergier- Karkosz zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw Śląska Policji w Judo rozegranych 17.06.2016 r w Katowicach. Sosnowiecka policjantka zmierzyła się z przeciwniczkami w kategorii wagowej OPEN. To kolejny sukces sportowy w jej sporym dorobku.

Sierż. Agnieszka Bergier-Karkosz służbę w policji pełni od czterech lat. Jest sześciokrotną mistrzynią Polski w Judo i Jiu-Jitsu oraz dwukrotną mistrzynią Polski Policji w Judo. Poza tym odnosi liczne sukcesy również zagranicą. W 2013 roku na Mistrzostwach Świata w Jiu -Jitsu w Austrii zdobyła pierwsze miejsce. Rok później we Francji również sięgnęła po tytuł mistrzyni. W zeszłym roku zdobyła 1 miejsce na Mistrzostwach Europy Jiu-Jitsu organizowanych w Holandii oraz posiada aktualny tytuł Mistrzyni Świata zdobyty w Tajlandii. Oprócz sukcesów sportowych, jak podkreślają przełożeni Agnieszki, odnosi ona również znaczące sukcesy w pracy zawodowej, pełniąc służbę w zespole poszukiwań sosnowieckiej komendy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!