Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Policjanci w "Elfiku"

  Sosnowieccy policjanci z wydziału ruchu drogowego odwiedzili maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Elfik” w Sosnowcu przy ul. Stalowej. Z dziećmi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, na placu zabaw, jak również podczas zimowego wypoczynku. Podczas konkursu, najmłodsi mieli też okazję popisać się posiadaną wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa .

 2. BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH PODCZAS FERII - KONTROLE AUTOKARÓW

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, które w woj. śląskim przypadają w okresie od 29 stycznia do 11 lutego spodziewamy się, jak co roku, nasilenia ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Zwiększa się także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

 3. Policjanci zaprezentowali przedstawicielom prasy nowy laserowy miernik prędkości

  Sosnowieccy policjanci ruchu drogowego spotkali się z dziennikarzami i zaprezentowali im w terenie działanie nowego laserowego miernika prędkości TruCam. To nowoczesne narzędzie zostało niedawno przekazane do użytku sosnowieckim mundurowym. Największa jego zaleta to fakt, że każdy wykonywany przez nie pomiar jest rejestrowany na video.

 4. Kontrola drogowa PIESZY

  W przedostatni dzień roku sosnowieccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kontrola Drogowa-PIESZY”. Głównym założeniem działań było bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi wręczali kontrolowanym odblaskowe kamizelki..

 5. Podsumowanie działań „ ALKOHOL I NARKOTYKI”

  Wczoraj sosnowieccy policjanci prowadzili działania Alkohol i Narkotyki. To jedna z akcji prowadzonych cyklicznie. Mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę „ na podwójnym gazie” dwojgu kierowcom.

 6. Policjanci rozdawali pieszym odblaski

  Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ramach akcji „ Dzień Odblasków” rozdawali pieszym elementy odblaskowe. Akcja miała na celu uzmysłowienie mieszkańcom miasta, jak ważne mogą one być z punktu widzenia bezpieczeństwa.

 7. Kolejne zajęcia dla przyszłych kierowców

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej Komendy kontynuują zajęcia w szkołach nauki jazdy z ich młodymi adeptami. Spotkania organizowane w ramach kampanii „ Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” i „ Kręci mnie bezpieczeństwo”- kampanii zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka weszły już do stałego kanonu programu wszystkich przeprowadzanych na terenie naszego miasta kursów nauki jazdy.

 8. TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO

  Policjanci ze śląskiej drogówki rozpoczęli ogólnopolską akcję "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Działania zostały zapoczątkowane na stacji diagnostycznej w Katowicach przy ulicy Pszczyńskiej 13. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 9. Debata z mieszkańcami dzielnicy MACZKI

  W siedzibie Miejskiego Klubu Maczki przy ul. Krakowskiej 26 odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendanta i dzielnicowych Komisariatu Policji V. „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”- pod takim hasłem organizowane są wszystkie tego rodzaju debaty i można zaobserwować, że mieszkańcy naprawdę uwierzyli w to, że mogą mieć wpływ na rodzaj części podejmowanych przez Policję działań.

 10. „Bezpieczny przejazd- Szlaban na ryzyko”

  Sosnowieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei i pracownikami Kolei Śląskich prowadzili działania na rzecz bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Cyklicznie prowadzone już akcje mają na celu propagowanie bezpiecznych zachowań i wiedzy na temat przyczyn i (zwykle bardzo tragicznych) skutków wypadków, do jakich dochodzi w rejonach szlaków kolejowych.