Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Zaproponował policjantom łapówkę

  Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas kontroli drogowej zaproponował im 1000 zł łapówki. Zrobił to zaraz po tym, jak okazało się, że nie nie ma prawa jazdy, bowiem zostało mu ono już wcześniej zatrzymane. W trakcie czynności 37-letni mieszkaniec Sosnowca odmówił również udziału w badaniu alkomatem.

 2. Poszukujemy świadków wypadku

  Sosnowieccy policjanci prowadza postępowanie w sprawie wypadku, do jakiego doszło w dniu 11.09.2017 r na trasie S1 (kierunek Dąbrowa Górnicza). Kierujący samochodem ciężarowym, wykonując manewr zmiany pasa ruchu, doprowadził do przewrócenia się motocykla, którego kierowca odniósł obrażenia ciała. Sprawca nie zatrzymał się, by udzielić pomocy poszkodowanemu i dojechał z miejsca zdarzenia.

 3. Profilaktyka na sosnowieckim „Auto Moto Show”

  Sosnowieccy policjanci, wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej policji w Katowicach, uczestniczyli w targach „ Auto Moto Show”, które w miniony weekend odbyły się w hali Expo Silesia w Sosnowcu. Wzorem lat ubiegłych wystawa była okazją do prowadzenia rozmów i wymiany doświadczeń między policjantami i fanami kończącego się sezonu motocyklowego. Na wystawie uczestnicy otrzymali od policjantów darmowe alkotesty, odblaski i inne gadżety.

 4. Niesprzyjająca aura- zachowajmy szczególną ostrożność !

  Pomimo panującego wciąż astronomicznego lata, aura za oknem, a także i na drogach, momentami jest już typowo jesienna. Koniecznym jest więc zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Niedzielnego wieczoru na osiedlu Środula doszło do potrącenia pieszej, które to zdarzenie wyjątkowo wyraźnie pokazuje jak istotne jest skupienie kierujących w tym przejściowym okresie.

 5. MOTOROWERZYŚCI NA DROGACH NIE ZAWSZE SĄ BEZPIECZNI...

  W ostatnim czasie na śląskich drogach doszło do tragicznych zdarzeń z udziałem motorowerów. Niestety trzy z nich dla ich użytkowników zakończyły się śmiertelnie. Motorower, to pojazd tańszy w zakupie i eskplotacji, a także łatwiejszy w poruszaniu się w ruchu miejskim w porównaniu do samochodu. Ich użytkowników przybywa. Dziś przypominamy zasady bezpiecznej jazdy tym jednośladem.

 6. "KRĘCI NAS BEZPIECZEŃSTWO... PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY"

  Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa.

 7. Podsumowanie działań NURD

  Policjanci z sosnowieckiej drogówki przeprowadzili kolejne działania pn."NURD"- niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W ramach działań sprawdzali: czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych lub czy stosują się do sygnalizacji świetlnej na przejściach w nią wyposażonych. Reagowali też na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy nie zwracali wystarczającej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego

 8. ABECADŁO BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY

  Już w pierwszy dzień roku szkolnego doszło do tragedii na drodze z udziałem uczennicy. Obrażenia, jakie odniosła okazały się niestety zbyt poważne i nastolatka zmarła. Policjanci po raz kolejny przypominają podstawowe przepisy ruchu drogowego. Tylko ich przestrzeganie może uchronić przed kolejnym nieszczęściem na drodze.

 9. „Bezpieczny powrót do szkoły”

  Sosnowieccy policjanci wydziału ruchu drogowego uczestniczyli w akcji profilaktycznej, zorganizowanej przez jedno z sosnowieckich centrów handlowych. Z uczniami przygotowującymi się na powrót do szkoły i ich rodzicami rozmawiali o bezpiecznej drodze do szkoły i zasadach bezpieczeństwa na co dzień, o których najmłodsi powinni zawsze pamiętać.

 10. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

  W całym kraju ruszyła akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Celem prowadzonych działań jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, zwłaszcza w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Policjanci nie tylko wzmogą kontrole drogowe, ale także zawitają do szkół, gdzie z najmłodszymi będą rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.