Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

WRD facebook
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Rok Pieszego 2014
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący

Ruch drogowy

 1. Nadal zbyt wielu nietrzeźwych za kierownicą na ulicach Sosnowca

  Pomimo szeroko zakrojonych, przeprowadzanych coraz częściej policyjnych akcji i działań, mających na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, liczba ujawnianych tego typu przypadków nie maleje. Tylko od początku tego miesiąca sosnowieccy policjanci zatrzymali aż 23 osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu.

 2. POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW WYPADKU

  Wydział Kryminalny sosnowieckiej komendy prowadzi postępowanie w sprawie wypadku do jakiego doszło w dniu 29 września 2015 roku ok godz 20.40 w Sosnowcu na ul. Lenartowicza, na wysokości skrzyżowania z ul Szymanowskiego. Kierujący nieustalonym pojazdem potrącił pieszego mężczyznę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu. Pieszy doznał poważnych obrażeń ciała.

 3. Samochód dachował na ul. Narutowicza

  W Sosnowcu na ul Narutowicza doszło do zderzenia dwóch pojazdów w wyniku którego opel Astra dachował. Kierujący nie odnieśli poważniejszych obrażeń, jednak, jak podkreślają policjanci, to zasługa tego ,że mieli zapięte pasy bezpieczeństwa.

 4. Sosnowieccy policjanci na zlocie pojazdów zabytkowych.

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego naszej komendy uczestniczyli w zlocie pojazdów zabytkowych jaki odbył się wczoraj na parkingu jednego z sosnowieckich centrów handlowych. W przeprowadzonych konkursach można było zdobyć odblaskowe opaski cieszące się szczególnym powodzeniem wśród najmłodszych

 5. „Dawcy Uśmiechu” w Sosnowcu

  Policjanci z sosnowieckiej drogówki uczestniczyli w działaniach "Bądź widoczny na drodze", które odbyły się podczas niedzielnej parady motocyklistów ze stowarzyszenia „Dawcy Uśmiechu”. W trakcie imprezy, zorganizowanej na parkingu jednego z miejscowych centrów handlowych, odbyło się wiele konkursów, pokazów i prezentacji, w których najchętniej udział brali najmłodsi. W organizacji spotkania pomagali młodzi ludzie z Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego.

 6. POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW WYPADKU

  Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Sosnowcu poszukują świadków wypadku jaki miał miejsce w dniu 14.09.2015 r ok godz 21.00 w Sosnowcu, na skrzyżowaniu ulic Zapolskiej i mjr Hubala-Dobrzańskiego. Kierujący samochodem osobowym nieznanej marki, podczas manewru wyprzedzania autobusu miejskiego linii 260, wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym z przeciwka kierowcy motoroweru, w wyniku czego kierujący nim, aby uniknąć zderzenia czołowego, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

 7. Kolejna odsłona niebieskich serduszek

  Po raz kolejny funkcjonariusze sosnowieckiej drogówki wraz z przedstawicielem PZU SA wyjechali na drogi naszego miasta. W sobotę, każdy kontrolowany kierowca oraz jego pasażerowie otrzymali niebieskie serduszko . Zapachowy gadżet w samochodzie ma przypominać o trosce z jaką kierowcy winni traktować pieszych.

 8. Bezpieczna droga do szkoły 2015

  Wciąż trwają działania w ramach policyjnej akcji Bezpieczna droga do szkoły. W dniach 1-4 września b.r prowadzono wzmożone kontrole w rejonach szkół mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Nadal odbywają się spotkania z najmłodszymi prezentujące im zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

 9. POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW WYPADKU

  Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Sosnowcu poszukują świadków wypadku, jaki miał miejsce w dniu 24.08.2015 r około godziny 17.30 w Sosnowcu na skrzyżowaniu ulic Kościuszkowców i Sztygarskiej. Kierujący samochodem osobowym koloru ciemnego, podczas manewru wyprzedzania, najechał na rowerzystę i, nie zatrzymując się, oddalił się z miejsca zdarzenia.

 10. Bezpieczna Droga do Szkoły na ulicach Sosnowca

  1 września- doniosła data dla każdego ucznia i nauczyciela. Największe wydarzenie stanowi dla szkolnych debiutantów- najmłodszych , którzy do szkoły pójdą po raz pierwszy. Oni właśnie są szczególnym adresatem działań „ Bezpieczna Droga do Szkoły” , które dzisiaj rozpoczęły się w naszym mieście.