Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Rok Pieszego 2014
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Uwaga na utrudnienia w ruchu na ulicach Sosnowca

  W niedzielę 29 maja w godz. 12.00-15.30 w Sosnowcu odbędzie się Bieg Szlakiem Papieskim w skład, którego wejdą „Półmaraton Szlakiem Papieskim” na dystansie 21 km oraz Bieg Uliczny „Urodzinowa Szóstka Auchan na dystansie 6 km. W godzinach trwania imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu na ulicach zlokalizowanych na trasie przebiegu jak również czasowe wstrzymanie kursowanie autobusów komunikacji miejskiej.

 2. Działania Bezpieczny Weekend - Boże Ciało 2016

  Przed nami święto Bożego Ciała oraz kolejny majowy weekend. Dla wielu z nas będzie to okazja do wyjazdu. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo w podróży, ale też właściwie zabezpieczmy mienie, które pozostawiamy. W najbliższych dniach na drogach pojawi się więcej patroli, które będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, to czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Bezpieczeństwo jednak w głównej mierze zależy od samych kierujących, dlatego apelujemy o rozwagę.

 3. Eliminacje okręgowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy, przy współudziale policjantów z innych jednostek, przeprowadzili eliminacje okręgowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych zmierzyli się w kilku konkurencjach.

 4. Policjanci na EXPO Silesia

  W miniony weekend na terenie targów międzynarodowych Expo Silesia odbywały się targi Auto Motor Show. W trakcie ich trwania stoisko zorganizowane na ich terenie przez Wydział Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy odwiedziło ok 2000 osób.

 5. Policjanci na festynie i turnieju rowerowym

  W niedzielę na Górce Środulskiej odbył się majowy festyn rodzinny. Sosnowieccy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego podczas jego trwania wykorzystali okazję do propagowania zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. Opodal, na Placu Papieskim odbywał się turniej rowerowy zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 40 w Sosnowcu, który również odwiedzili sosnowieccy policjanci.

 6. Potrącenie 10-letniej dziewczynki

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z policjantem dochodzeniowym Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu wykonywali czynności na miejscu wypadku do jakiego doszło w dniu 16.05.2016 r. , tuż po godzinie 16.00. Na przejściu dla pieszych na ulicy Rydza- Śmigłego kierujący Seatem, 75-letni mieszkaniec Sosnowca, potrącił 10-letnią dziewczynkę.

 7. Policjanci sędziowali Turniej Rowerowy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oceniali poczynania uczestników eliminacji powiatowych do Turnieju Rowerowego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W eliminacjach uczestniczyło 21 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 8. Poszukujemy świadków wypadku

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego sosnowieckiej Komendy prowadzą postępowanie w sprawie wypadku jaki miał miejsce w dniu 06.05.2016 r ok godz 11.30 w Sosnowcu ul. Mireckiego. W zdarzeniu poszkodowany został kierujący motocyklem Honda 46-letni mieszkaniec Sosnowca.

 9. Poszukujemy świadków wypadku

  Wydział Kryminalny KMP w Sosnowcu prowadzi postępowanie w sprawie wypadku do jakiego doszło w dniu 07 maja b.r ok. godz.13.00 na trasie S 86, gdzie kierujący nieustalonym dotąd pojazdem marki Ford nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym Kia, w wyniku czego zjechał on z drogi i uderzył w drzewo, usiłując uniknąć zderzenia.

 10. Kolejna odsłona kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa

  Policjanci sosnowieckiej drogówki w ZSO im. K. K. Baczyńskiego spotkali się z uczniami. Spotkanie to kolejna odsłona kampanii „ Daj znak” oraz „ Z młodym kierowcą po doświadczenie”