Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Rok Pieszego 2014
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Akcja TRZEŹWOŚĆ – podsumowanie

  Wczoraj na ulicach Sosnowca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili cykliczne działania pod nazwą TRZEŹWOŚĆ. Skontrolowali trzeźwość ponad 1300 kierujących. Czterech z nich okazało się prowadzić „ na podwójnym gazie”.

 2. Sosnowiecki policjant na podium Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2016”

  Mł. asp. Marcin Chrząstek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu zajął III miejsce w Wojewódzkim Finale XXIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2016”. Policjanci z całego Województwa zmierzyli się w wielu specjalistycznych konkurencjach.

 3. Bezpieczny motocyklista

  Ostatnie zdarzenia w sposób jednoznaczny potwierdzają, że niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jazda motocyklem wymaga dużych umiejętności i przede wszystkim zdrowego rozsądku. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów.

 4. Trwają egzaminy na kartę rowerową

  W ostatnich dniach w wielu szkołach na terenie Sosnowca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową. Jako, że sezon na jednoślady w pełni, kandydatów jest sporo.

 5. Trwają festyny z udziałem policjantów

  Sosnowieccy policjanci bardzo często zapraszani są do udziału w festynach organizowanych w naszym mieście rokrocznie- najliczniej w maju i czerwcu. Chętnie takie zaproszenia przyjmują, albowiem spotkania z dziećmi w atmosferze zabawy i rozrywki dają doskonałą okazję do przekazywania i wpajania najmłodszym zasad bezpieczeństwa tak na drodze, jak i w codziennym życiu. W festynach niejednokrotnie bierze też udział Sznupek- policyjna maskotka .

 6. 90-letni mężczyzna poszkodowany po wypadku z udziałem tramwaju

  Wczoraj w godzinach popołudniowych na jednym z przystanków tramwajowych w dzielnicy Pogoń 90-letni mieszkaniec Sosnowca został poszkodowany w wypadku z udziałem tramwaju. Pasażer opuścił już pojazd kiedy zamykające się za nim drzwi przycięły jego kurtkę. Kiedy tramwaj ruszył i pociągnął odzież, mężczyzna przewrócił się, w wyniku czego doznał otwartego złamania ręki.

 7. Trwa policyjna akcja TRZEŹWOŚĆ

  Od wczesnego ranka sosnowieccy policjanci na ulicach naszego miasta prowadzą w ramach wojewódzkiej akcji działania TRZEŹWOŚĆ. Mają one na celu zmniejszenie ilości kierujących po alkoholu lub środkach odurzających. Niestety pomimo cyklicznie organizowanych działań i akcji niektórzy wciąż wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”. Jest ich jednak coraz mniej.

 8. Kolejny cykl szkoleń dla policjantów z zakresu pierwszej pomocy

  Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu rozpoczął się kolejny cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy dla policjantów. Tym razem funkcjonariuszy szkolić będą posiadający stosowne uprawnienia strażacy i ratownicy medyczni, zrzeszeni w Ochotniczej Straży Pożarnej w Sosnowcu Porąbce.

 9. Kontrola drogowa PIESZY

  Dzisiaj na terenie naszego miasta sosnowieccy policjanci po raz kolejny prowadzą działania pod nazwą „Kontrola Drogowa-PIESZY”. Głównym założeniem działań jest bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. To szczególnie ważne przy wciąż rosnącym ruchu pojazdów na ulicach miasta.

 10. Policjanci najmłodszym w dniu dziecka

  Sosnowieccy policjanci włączyli się w szereg imprez, jakie z okazji Dnia Dziecka zorganizowano na terenie naszego miasta. Odwiedzili wielu przedszkolaków, przy okazji przypominając im o zasadach bezpieczeństwa. Dodatkowo, w okolicach przedszkoli, które odwiedzili kontrolowali także dorosłych- sprawdzali czy stosują się oni do obowiązujących zasad transportu najmłodszych.