Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Rok Pieszego 2014
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Poszukujemy świadków potrącenia 87-letniego mężczyzny

  Poszukujemy świadków wypadku, do jakiego doszło w dniu 02. 05. 2016 r na ulicy 1 Maja. Idącego chodnikiem 87-letniego mężczyznę potrącił przejeżdżający rowerzysta. Osoby posiadające wiedzę w tej sprawie prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

 2. Uroczystości 3 Maja w Sosnowcu

  Delegacja Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu na czele z Komendantem Miejskim Policji insp. Dominikiem Łączyk wzięła udział w oficjalnych uroczystościach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja , jakie odbyły się wczoraj w naszym mieście.

 3. Chciał się „ targować”

  Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Sosnowca, który przyjął od nich mandat w wysokości 150 zł, a następnie usiłował wręczyć im łapówkę w kwocie 100 zł aby jednak uniknąć jego wypisania. Dopiero w toku dalszych czynności wyszło na jaw, że 50 zł to nie wszystko co mężczyzna mógł zyskać na odstąpieniu przez policjantów od czynności służbowych.

 4. Wypadek na ul Paderewskiego w Sosnowcu

  Trzy osoby zostały ranne w wyniku wczorajszego wypadku do jakiego doszło wczorajszego popołudnia na ulicy Paderewskiego w Sosnowcu. Na miejscu zdarzenia policjanci wykonywali czynności śledcze. Samochód został zabezpieczony do dalszych badań.

 5. Policjanci na uczelni z młodymi o bezpieczeństwie

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy odwiedzili uczniów Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego . Wizyta miała miejsce podczas Turnieju Ratowników Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakresie Udzielania I Pomocy.

 6. Bezpieczny majowy weekend

  Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Aby majówka upłynęła bezpiecznie i była okresem udanego wypoczynku, warto pamiętać o kilku zasadach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Osoby, które wyjeżdżają na dłużej powinny zadbać o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów.

 7. Pobił kierowcę, bo zajechał mu drogę

  Sosnowieccy kryminalni ustalili sprawcę brutalnego zdarzenia jakie miało miejsce w dniu 8 kwietnia, na jednej z głównych ulic sosnowieckiej dzielnicy Pogoń. Mężczyzna kierujący samochodem dostawczym, zdenerwowany, w jego mniemaniu niewłaściwym zachowaniem na drodze innego kierowcy, uderzył go pięścią w twarz powodując poważne obrażenia. Teraz może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

 8. Z młodymi o bezpieczeństwie na drodze

  Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili ostatnio uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Sosnowcu. Z dziećmi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, na placu zabaw i w domu. Szczególnie zwrócili uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Najmłodsi mieli też okazję popisać się posiadaną wiedzą na temat zasad transportu młodych pasażerów.

 9. Trwają działania PRĘDKOŚĆ

  Od rana na ulicach naszego miasta funkcjonariusze drogówki prowadzą wzmożone kontrole prędkości. Nadmierna prędkość bowiem jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, a dodatkowo, spowodowane nią zdarzenia, są najbardziej tragiczne w skutkach.

 10. "Dawcy uśmiechu" ponownie w Sosnowcu

  Po raz kolejny na parkingu jednego z sosnowieckich centrów handlowych spotkali się motocykliści zrzeszeni w stowarzyszeniu „Dawcy Uśmiechu”. Spotkanie było jednocześnie otwarciem sezonu jak i okazją do szerzenia wśród uczestników zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W organizację przedsięwzięcia włączyli się także policjanci, strażacy i instruktorzy jazdy. Impreza, każdorazowo postrzegana jako bardzo atrakcyjna, i tym razem przyciągnęła tłumy.