Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

WRD facebook
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Rok Pieszego 2014
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący

Ruch drogowy

 1. Sosnowiecka drogówka testuje nowy sprzęt

  Policjanci ruchu drogowego naszej komendy od kilku dni testują laserowy miernik prędkości. Jego główną zaletą jest rejestrowanie obrazu każdego pomiaru. Ta technika pozwala na uniknięcie wątpliwości co do precyzji wskazań urządzenia.

 2. Nietrzeźwi kierowcy na drogach Sosnowca.

  W ciągu ostatnich 4 dni sosnowieccy policjanci zatrzymali aż 19 nietrzeźwych kierowców. Część z nich to także sprawcy kolizji. Niektórzy kierują nawet na potrójnym gazie- do alkoholu dołączają substancje odurzające.

 3. „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”

  W Sosnowcu ruszyła kampania„Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Policjanci z drogówki wspólnie z wolontariuszem PZU, przeprowadzili w minioną niedzielę akcję, która miała przypominać o bezpieczeństwie pieszych. Wszyscy kontrolowani kierujący i ich pasażerowie otrzymali niebieskie, zapachowe serduszka Fundacji PZU z logo kampanii.

 4. Policja i wolontariusze PZU razem dla bezpieczeństwa pieszych

  W ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” na drogi wyruszą policyjne patrole z wolontariuszami PZU, którzy będą dzielić się… miłością! Wolontariusze będą rozdawać niebieskie, zapachowe serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

 5. Tragiczne skutki młodzieńczej brawury

  Wczoraj około godziny 22.30 w sosnowieckiej dzielnicy Maczki doszło do wypadku. 18-latek kierujący Oplem Corsą, prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. 19-letnia pasażerka doznała złamania kręgosłupa.

 6. Nowy Naczelnik WRD w Sosnowcu

  Od 10 sierpnia pracą sosnowieckiej drogówki kieruje kom. Sławomir Zagrobelny. Poprzednio był on naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej .

 7. Utknął na torowisku

  W sobotnią noc dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który utknął na remontowanym torowisku przy ul. Piłsudskiego. Na miejscu policjanci faktycznie odnaleźli samochód zawieszony podwoziem na nierównym podłożu. Jego kierowca natomiast miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 8. Chwila nieuwagi...

  Pięć samochodów rozbitych, jedna osoba w szpitalu – to bilans wypadku który miał miejsce w środowy poranek na ul. Lenartowicza. Kierowca dostawczego Volkswagena, aby uniknąć zderzenia ze stojącymi pojazdami, uderzył w skodę nadjeżdżającą z przeciwka.

 9. Służby techniczne na podwójnym gazie

  Kierowca pojazdu specjalistycznego, należącego do jednej ze służb pogotowia technicznego usłyszy zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu. Sosnowiecka drogówka ujawniła, że prowadził on w stanie nietrzeźwym ciężarowy samochód. Prawo jazdy odebrano mu już wczoraj.

 10. Podczas weekendu wyeliminowali z dalszej drogi 5 nietrzeźwych kierowców

  Pięciu zatrzymanych nietrzeźwych w minioną sobotnią noc. To jest efekt pracy policjantów z Sosnowca w ramach działań "Trzeźwość". Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu podczas weekendu od godziny 20.00 w sobotę do godziny 4.00 w niedzielę przebadali 709 kierujących w wyznaczonych 14 punktach kontrolnych na terenie całego miasta.