Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

WRD facebook
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Rok Pieszego 2014
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych

Ruch drogowy

 1. Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Sosnowiecka Policja kolejny raz uczestniczyła w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach jakie miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 46 przy ulicy Gwiezdnej w Sosnowcu udział wzięły 4 drużyny czteroosobowe ze szkół podstawowych oraz 4 drużyny trzyosobowe z gimnazjum. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego opracowali konkursowe testy wiedzy i czuwali nad merytoryczną poprawnością turnieju i bezpieczeństwem jego uczestników.

 2. Wypadek miejskiego autobusu

  Policja ustala dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Sosnowcu po godzinie 16.00. Pod wiaduktem z ulicą Grota Roweckiego na drodze krajowej nr 86 miejski autobus linii 831 zablokował przejazd pod wiaduktem. Wystąpiły utrudnienia w ruchu pojazdów. Objazd do północy był prowadzony górą wiaduktu ulicy Grota Roweckiego.

 3. Bezpieczna droga ... bez barier

  Pod takim hasłem sosnowiecka Policja wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Katowicach zorganizowała na terenie miasta event dla mieszkańców Sosnowca i wszystkich zainteresowanych kwestią bezpieczeństwa na drodze. Założeniem działań było uświadomienie uczestnikom, iż każdy może udzielić pierwszej pomocy ofierze wypadku. Pomoc może przybierać różne formy. Począwszy od zgłoszonej informacji przez udzielenie pomocy przedmedycznej.

 4. Policyjne działania „TRUCK & BUS”

  Dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 przy głównych ciągach komunikacyjnych miasta będziemy mogli spotkać wzmożoną ilość policyjnych patroli. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania "TRUCK & BUS". Policjantów wspierają w dzisiejszych działaniach funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

 5. Konkurs "IDŹ, JEDŹ, ŻYJ"

  Ogłaszamy konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”, organizowany przez Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Telewizję Polską Oddział Katowice. Konkurs, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, obejmuje przygotowanie etiudy filmowej - antyreklamy - o negatywnych zachowaniach na drodze.

 6. "Trzeźwe Przewozy" - podsumowanie policyjnych działań

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu podsumowali wczoraj prowadzone działania "Trzeźwe Przewozy". Na głównych ciągach komunikacyjnych miasta, w przeciągu 4 godzin zostali zatrzymani 3 nietrzeźwi kierowcy. Dwaj kierujący samochodami osobowymi i jeden kierowca ciężarówki utracili swoje prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo będą odpowiadali przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 7. "+" dla kominiakcji miejskiej. Podsumowanie policyjnych działań.

  Wczoraj na drogach Sosnowca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali stan trzeźwości kierujących. W ramach działań "Trzeźwe przewozy" główną kontrolą zostali objęci kierujący autobusami, busami, tramwajami, samochodami ciężarowymi przewożącymi towary, a także innymi pojazdami mechanicznymi. W trakcie działań mundurowi skontrolowali łącznie 1379 kierujących.

 8. Dzień Kobiet na drogach...-wyniki policyjnych działań

  Stróże prawa z sosnowieckiej Policji w sobotni wieczór prowadzili wzmożone działania „Trzeźwość”. Pojazdy na terenie miasta były kontrolowane w 26 punktach. Policjanci ujawnili 4 kierowców popełniających przestępstwo drogowe oraz 1 kierującego, który kierował samochodem po użyciu alkoholu. Po drogach Sosnowca poruszał się także samochodem jeden kierowca łamiąc orzeczony zakaz sądowy oraz jeden kierowca, który nie stawił się do aresztu śledczego i prosto z drogi trafił za więzienną kratę.

 9. Wynik wczorajszych działań "Trzeźwość"

  Wczoraj wieczorem od godziny 20.00 aż do północy trwały policyjne wzmożone działania "Trzeźwość". Poprzez wyrywkowe kontrole stanu trzeźwości mundurowi w ośmiu, wyznaczonych punktach kontrolnych sprawdzali czy kierowcy nie jeżdżą na tzw. „podwójnym gazie”. Niestety, w przypadku jednego z kierowców wynik okazał się pozytywny.

 10. Podsumowanie policyjnych działań "Alkohol i Narkotyki"

  W piątek od wczesnych godzin porannych policjanci w Sosnowcu brali udział w ogólnopolskich działaniach "Alkohol i Narkotyki". Jak wskazuje nazwa, mundurowi prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących w różnych częściach miasta. Czterem osobom policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Działania trwały aż do sobotniego poranka.