Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Nowa inicjatywa sosnowieckich policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z niepokojem obserwują wzrost ilości bardzo poważnych zdarzeń drogowych z udziałem młodych kierowców. Spośród 6 wypadków śmiertelnych, do jakich doszło od początku roku na ulicach naszego miasta, w aż 4 z nich sprawcami byli kierujący, którzy stosunkowo niedawno nabyli uprawnienia do kierowania. Dlatego właśnie mundurowi podjęli nową inicjatywę, która być może przyniesie upragniony wzrost świadomości zagrożeń wśród młodych kierowców.

 2. Policyjne działania „TRUCK & BUS” w Sosnowcu

  Wczoraj w godzinach od 6.00 do 22.00 przy głównych ciągach komunikacyjnych miasta mogliśmy spotkać się ze zwiększoną ilością policyjnych patroli. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania "TRUCK & BUS". Swoją baczną uwagą objęli autokary oraz pojazdy ciężarowe.

 3. Piknik z okazji Święta Policji

  W minioną sobotę na terenie parku Stawiki odbył się piknik rodzinny z okazji Święta Policji zorganizowany wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Sosnowcu i Urząd Miasta Sosnowiec. Świetna pogoda i moc atrakcji przywiodły do popularnego parku prawdziwe tłumy.

 4. Uwaga na utrudnienia w ruchu w centrum miasta!

  W środę 26 lipca rozpoczyna się przebudowa ulicy 3 Maja pod estakadą („ślimakiem”) w centrum Sosnowca. Prace wiążą się ze sporymi utrudnieniami w ruchu, ponieważ drogowcy zamkną fragment ulicy 3 Maja pod estakadą, a cały ruch będzie się odbywał jezdnią w kierunku Środuli. UWAGA KIEROWCY! Już w piątek popołudniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna w rejonie remontowanej jezdni.

 5. TRWAJĄ POLICYJNE DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ"

  Od dziś do niedzieli na terenie całego kraju prowadzone będą działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie własnie działanie represyjne, do zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Jak wskazują policyjne analizy, to właśnie prędkość jest główną przyczyną wypadków...

 6. "NIE BĄDŹ NASTĘPNY..."

  Trwa kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

 7. „Bezpieczny przejazd- Szlaban na ryzyko” w Sosnowcu

  Sosnowieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei i pracownikami Kolei Śląskich prowadzili działania na rzecz bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Cyklicznie prowadzone już akcje mają na celu propagowanie bezpiecznych zachowań i wiedzy na temat przyczyn i (zwykle bardzo tragicznych) skutków wypadków, do jakich dochodzi w rejonach szlaków kolejowych.

 8. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

  Policjanci wykonywali czynności na miejscu śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło dzisiaj około godz 11.00 w sosnowieckiej dzielnicy Cieśle. Kierująca samochodem dostawczym 22-letnia mieszkanka Bytomia zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka rowerzystą. 69-letni mieszkaniec Sosnowca, poruszający się jednośladem, w wyniku wypadku poniósł śmierć na miejscu.

 9. Dzielnicowi zakończyli spotkania w szkołach- rozpoczynają wakacyjne działania

  Z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka policjanci w całej Polsce rozpoczęli kampanię na rzecz bezpieczeństwa „ Kręci mnie bezpieczeństwo” Jednym z głównych jej założeń jest propagowanie bezpiecznych zachowań również w czasie wypoczynku. „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” to główny temat spotkań sosnowieckich dzielnicowych z mieszkańcami miasta.

 10. Policjanci wykonywali czynności na miejscu wypadku

  Wczoraj sosnowieccy policjanci do późnych godzin wieczornych wykonywali czynności na miejscu wypadku do jakiego doszło po godz 16.00 na trasie S1 w kierunku Tychów na wysokości magazynów spedycyjnych w Sosnowcu. W dwóch zdarzeniach brały udział łącznie 4 pojazdy. Jeden z uczestników wypadku po przewiezieniu do szpitala zmarł.