Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Rok Pieszego 2014
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Poszukujemy świadków wypadku

  O tej sprawie pisaliśmy już na naszej stronie w dniu 07.06.2016 r . 90-letni mieszkaniec Sosnowca został poszkodowany w wypadku po tym, jak wysiadając z wagonu tramwaju, zamykające się drzwi przycięły jego odzież, w wyniku czego odjeżdżający skład pociągnął go za sobą. Mężczyzna przewrócił się, doznając złamania ręki. Teraz policjanci prowadzący sprawę zwracają się z apelem do wszystkich osób, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają w tej sprawie jeszcze jakieś informacje.

 2. Niecodzienne działania sosnowieckiej drogówki

  Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej Komendy prowadzili wczoraj niecodzienne działania pod nazwą SZLABAN NA RYZYKO. W pobliżu strzeżonego przejazdu kolejowego w Sosnowcu przy ulicy Piotrkowskiej sprawowali nadzór nad ruchem.

 3. Sosnowieccy policjanci zabezpieczali przejazd Ojca Świętego

  Dzisiejszego ranka sosnowieccy policjanci zabezpieczali teren wzdłuż trasy przejazdu Ojca Świętego z Krakowa do Częstochowy. Działania musiały zostać podjęte natychmiast po tym, jak otrzymano wiadomość o zmianie planów Papieża Franciszka.

 4. Policjanci zabezpieczali uroczystości na Placu Papieskim

  W sobotę na Placu Papieskim w Sosnowcu-Zagórzu policjanci zabezpieczali uroczystości podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Sosnowieckiej. Według szacunków w imprezie wzięło udział około 7000 osób. O ich bezpieczeństwo dbali nie tylko sosnowieccy funkcjonariusze, ale także ci z jednostek ościennych i Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach.

 5. DLA BEZPIECZEŃSTWA PIELGRZYMÓW / FOR PILGRIMS SAFETY

  Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży to priorytet dla Policji oraz innych służb. Do naszego kraju w tym okresie przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Dbając o ich bezpieczeństwo, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach przygotowała specjalny film przedstawiający podstawowe zasady zachowania gwarantujące obcokrajowcom bezpieczniejszy i spokojniejszy pobyt w naszym kraju.

 6. Porady dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży

  W trakcie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieskiej w Częstochowie, policjanci zadbają o bezpieczeństwo i pomoc pielgrzymom oraz porządek podczas zaplanowanych uroczystości. Planując podróże pielgrzymkowe i wybierając się na spotkania, sami uczestnicy powinni zadbać o pewne kwestie, które pozwolą sprawnie dotrzeć na miejsca uroczystości i bezpiecznie w nich uczestniczyć.

 7. Uwaga! 28 lipca ograniczenia w ruchu!

  Informujemy, że Wojewoda Śląski wydał rozporządzenie o czasowym zakazie ruchu po drogach pojazdów przewożących materiały niebezpieczne oraz takich, których masa przekracza 12 ton. Zakaz ten będzie obowiązywał 28 lipca na wybranych odcinkach dróg. Jest on związany z zabezpieczeniem wizyty w Częstochowie Papieża Franciszka.

 8. Utrudnienia w ruchu w trakcie Tour de Pologne 2016 w województwie śląskim

  Od 13 do 14 lipca br. na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane dwa etapy 73. Tour de Pologne UCI World Tour. W związku z tym podczas przejazdu kolarzy należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie naszego województwa.

 9. Wakacyjna dawka profilaktyki dla najmłodszych

  Mimo trwających wakacji oraz także przed samym ich nadejściem sosnowieccy policjanci prowadzili i prowadzą szereg zajęć profilaktycznych dla najmłodszych. Świetną okazją do propagowania zasad bezpieczeństwa nie tylko na drodze są spotkania w przedszkolach i miejskie festyny.

 10. Akcja TRZEŹWOŚĆ – podsumowanie

  Wczoraj na ulicach Sosnowca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili cykliczne działania pod nazwą TRZEŹWOŚĆ. Skontrolowali trzeźwość ponad 1300 kierujących. Czterech z nich okazało się prowadzić „ na podwójnym gazie”.