Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Apelujemy o rozwagę na drodze

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

 2. II Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego

  Wczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Sosnowcu odbyły się II Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. Uczniowie klas mundurowych zmierzyli się ze sobą w różnych konkurencjach. Ostateczne wyniki końcowej klasyfikacji poznamy już wkrótce.

 3. Ponad 3 promile kierującej

  Sosnowieccy policjanci zostali wezwani do obsługi kolizji , której sprawczyni usiłowała się oddalić. Kiedy przybyli na miejsce okazało się , że okoliczności zdarzenia są jeszcze bardziej nietypowe niż się spodziewali. Kierująca miała ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 4. Przedszkolaki w Komisariacie Policji I w Sosnowcu

  Maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Sosnowcu odwiedziły Komisariat Policji I. W trakcie wizyty mogły zapoznać się z pracą w Policji oraz zasadami zachowania się tego rodzaju instytucji.

 5. Poszukujemy świadków wypadku

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego sosnowieckiej Komendy prowadzą postępowanie w sprawie potrącenia na przejściu dla pieszych 59-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce w dniu 16.09.2016 r w Sosnowcu przy ul. Nowopogońskiej.

 6. Policjanci z Sosnowca kontynuują spotkania z najmłodszymi

  Nadal trwają spotkania z dziećmi i młodzieżą w sosnowieckich szkołach i przedszkolach. Wyjątkowo intensywne działania profilaktyczne realizowane są na terenie całego miasta. Tym razem funkcjonariusze trafili do Przedszkola Miejskiego nr 14 w Sosnowcu przy ul. Maliny.

 7. Policjanci z przedszkolakami o bezpieczeństwie

  Zgodnie z wytycznymi Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zintensyfikowali działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa kierowane do najmłodszych . Tym razem odwiedzili tym razem przedszkole Calineczka w Sosnowcu-Pogoni.

 8. Pamiętajmy o odblaskach!

  Piesi w dalszym ciągu stanowią bardzo liczną grupę poszkodowanych w wypadkach drogowych. Apelujemy po raz kolejny do wszystkich niechronionych użytkowników dróg, a zwłaszcza do pieszych o używanie elementów odblaskowych!

 9. Poszukujemy świadków wypadku

  Komenda Miejska Policji w Sosnowcu prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku, który miał miejsce w Sosnowcu w dniu 17. 09. 2016 r ok godz 22: 25 na trasie DK 94. Kierujący Renault Megane z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn najechał na bariery energochłonne.

 10. Apel o ostrożną jazdę

  Apelujemy o ostrożność na drogach. Pogorszenie się warunków atmosferycznych w ostatnich dniach zaskoczyło wielu kierowców w naszym kraju. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie, czasami spada poniżej zera, pada deszcz z mżawką,a na drodze pojawiają się liście, to warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej.