Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

WRD facebook
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Rok Pieszego 2014
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący

Ruch drogowy

 1. Chwila nieuwagi...

  Pięć samochodów rozbitych, jedna osoba w szpitalu – to bilans wypadku który miał miejsce w środowy poranek na ul. Lenartowicza. Kierowca dostawczego Volkswagena, aby uniknąć zderzenia ze stojącymi pojazdami, uderzył w skodę nadjeżdżającą z przeciwka.

 2. Służby techniczne na podwójnym gazie

  Kierowca pojazdu specjalistycznego, należącego do jednej ze służb pogotowia technicznego usłyszy zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu. Sosnowiecka drogówka ujawniła, że prowadził on w stanie nietrzeźwym ciężarowy samochód. Prawo jazdy odebrano mu już wczoraj.

 3. Podczas weekendu wyeliminowali z dalszej drogi 5 nietrzeźwych kierowców

  Pięciu zatrzymanych nietrzeźwych w minioną sobotnią noc. To jest efekt pracy policjantów z Sosnowca w ramach działań "Trzeźwość". Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu podczas weekendu od godziny 20.00 w sobotę do godziny 4.00 w niedzielę przebadali 709 kierujących w wyznaczonych 14 punktach kontrolnych na terenie całego miasta.

 4. Działania „Kontrola drogowa Pieszy”

  Dzisiaj na terenie Sosnowca w ramach kampanii "Idź-Jedź-Żyj. Rok Pieszego 2014" policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji przeprowadzą działania „Kontrola drogowa - Pieszy”. Głównym założeniem prowadzonych działań jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa pieszym uczestnikom ruchu drogowego.

 5. Ogólnopolskie działania profilaktyczne "Bezpieczny piątek"

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy włączyli się dzisiaj do ogólnopolskich działań profilaktyczno – edukacyjnych "Bezpieczny piątek". Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj".

 6. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego - dzisiaj policyjne działania

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego biorą dzisiaj udział w działaniach "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Działania trwają w godzinach 6.00 – 22.00 na terenie całego śląska. Stróże prawa będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą przyglądali się, czy piesi sami nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

 7. Działania „Trzymaj się prawego pasa” DK 86 w Sosnowcu

  Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy włączą się do działań śląskiej drogówki. Patrol nieoznakowanym policyjnym samochodem kontrolował zachowania kierowców w rejonie DK 86 w Sosnowcu. Od godziny 12.00 do 20.00 policjanci egzekwowali prawo w ramach działań "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA",reagowali na niepożądanych zachowania kierujących.

 8. Działania "Trzymaj się prawego pasa"

  Jutro policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy Policji włączą się do działań śląskiej drogówki. Od godziny 12.00 do 20.00 policjanci w rejonie DK 86 prowadzącej przez Sosnowiec podejmą działania "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i zwrócenie uwagi kierujących na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 9. "Majowy Weekend" na sosnowieckich drogach

  Policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach miasta Sosnowiec podsumowali majowy długi weekend. Podczas minionych dni na drogach Sosnowca doszło do 1 wypadku drogowego oraz 19 kolizji. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych, do szpitala została przewieziona 1 ranna osoba. Policjanci odebrali prawa jazdy 9 kierującym. Sześciu z nich popełniło drogowe przestępstwo prowadząc pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 10. Działania „Majowy Weekend” od środy do niedzieli

  Policjanci prewencji oraz z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy już od dnia dzisiejszego od godziny 14.00 podejmą wzmożoną pracę na drogach w przy głównych ciągach komunikacyjnych miasta. Działania kontrolno – prewencyjne w ramach „Majowego Weekendu” mają głównie na celu dbałość o bezpieczeństwo na drodze, ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego oraz upłynnienie ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.