Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

WRD facebook
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Rok Pieszego 2014
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący

Ruch drogowy

 1. Z młodymi o bezpieczeństwie na drodze.

  Dzisiaj policjanci z sosnowieckiej drogówki spotkali się z młodymi w Zespole Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Sosnowcu. W trakcie spotkania przekazano m.in. dane statystyczne wypadków, jak również przykłady tragicznych w skutkach zachowań na drodze. Impulsem do rozpoczęcia serii takich spotkań były. m.im ostatnie zdarzenia drogowe, do jakich doszło na terenie naszego miasta z udziałem młodych ludzi.

 2. 14-latka potrącona na pasach.

  28 kolizji i 2 wypadki to bilans wczorajszego dnia na drogach Sosnowca. Około godziny 17.00 sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Wojska Polskie kierujący Daewoo Matiz potrącił 14-letnią dziewczynę. Na wiadukcie nad ul. Mieroszewskich zderzyły się trzy samochody w wyniku czego obrażeń doznał jeden z kierujących, a tuż obok doszło jeszcze do dwóch kolizji, co spowodowało spore utrudnienia w ruchu.

 3. W wypadku zginął 19-latek

  W nocy z piątku na sobotę na ul. Zapolskiej policjanci sosnowieckiej drogówki, wraz z prokuratorem, prowadzili działania na miejscu śmiertelnego wypadku. Z nieustalonych dotychczas przyczyn peugeot 206 wypadł z drogi i uderzył w uliczną latarnię. W wyniku wypadku zginął pasażer tego samochodu.

 4. Mieszkaniec Sosnowca ujął nietrzeźwego kierowcę.

  Dzięki interwencji jednego z mieszkańców Sosnowca policjantom udało się zatrzymać mężczyznę, który kierując swoim samochodem miał ponad 3,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się , że w chwili ujęcia nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, ponieważ nigdy ich nie zdobył.

 5. Dam dwa tysiące tylko mnie puśćcie....

  Funkcjonariusze sosnowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli 42-letniego kierowcę Seata. Kierował on autem pod wpływem alkoholu. Kiedy wyszło to na jaw, zaproponował policjantom 2 tysiące złotych w zamian za puszczenie go wolno.

 6. „Niewłaściwe parkowanie”- zatrzymanych kilka tramwajowych składów.

  Wczoraj wieczorem policjanci z sosnowieckiej Komendy odholowali na parking dwa samochody- opla i audi stojące na ul. Małachowskiego. Ich kierowcy zaparkowali w sposób uniemożliwiający przejazd tramwaju, więc kilka składów czekało na usunięcie przeszkody.

 7. Wjechał w policyjny radiowóz

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zabezpieczali miejsce wypadku ciężarówki. Przebywali właśnie w radiowozie kiedy w ich oznakowanego Opla Astrę uderzył kierujący fiatem punto. W wyniku tego zdarzenia dwoje funkcjonariuszy trafiło do szpitala z urazami kręgosłupa.

 8. Ogólnopolski Dzień Pieszego w Sosnowcu

  Policjanci sosnowieckiej drogówki w trakcie akcji ZNICZ prowadzili również działania w ramach Ogólnopolskiego Dnia Pieszego, który obchodzony jest 31 października. Podczas pełnionej na drodze służby nie tylko kontrolowali przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego przez pieszych, ale także wręczali im elementy odblaskowe, przypominając o obowiązku posiadania takich elementów, kiedy poruszamy się po zmroku poza terenem zabudowanym.

 9. AKCJA ZNICZ 2015

  Już od 31 października należy się spodziewać zmian w organizacji ruchu pojazdów w Sosnowcu z uwagi na przypadający w tym roku w niedzielę dzień Wszystkich Świętych. Jak w poprzednich latach część ulic będzie wyłączona z ruchu, a dla odwiedzających groby zorganizowano dodatkowe parkingi.

 10. Po pijanemu rozbił skradzione koledze Audi.

  Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ciągu jednej nocy ukradł samochód swojemu koledze, jadąc po pijanemu rozbił go, a potem uciekł, kiedy świadkowie kolizji usiłowali go zatrzymać. Potem, przekonany, że jest ścigany przez policję, usiłował nakłonić przypadkowe osoby do ukrycia go w bagażniku i przewiezienia poza teren obławy. Na koniec podrzucił kluczyki do biura pokrzywdzonego, a w rozmowie z nim wyparł się jakiejkolwiek wiedzy o losie zaginionego samochodu.