Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Rok Pieszego 2014
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Sosnowieccy policjanci zabezpieczali przejazd Ojca Świętego

  Dzisiejszego ranka sosnowieccy policjanci zabezpieczali teren wzdłuż trasy przejazdu Ojca Świętego z Krakowa do Częstochowy. Działania musiały zostać podjęte natychmiast po tym, jak otrzymano wiadomość o zmianie planów Papieża Franciszka.

 2. Policjanci zabezpieczali uroczystości na Placu Papieskim

  W sobotę na Placu Papieskim w Sosnowcu-Zagórzu policjanci zabezpieczali uroczystości podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Sosnowieckiej. Według szacunków w imprezie wzięło udział około 7000 osób. O ich bezpieczeństwo dbali nie tylko sosnowieccy funkcjonariusze, ale także ci z jednostek ościennych i Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach.

 3. DLA BEZPIECZEŃSTWA PIELGRZYMÓW / FOR PILGRIMS SAFETY

  Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży to priorytet dla Policji oraz innych służb. Do naszego kraju w tym okresie przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Dbając o ich bezpieczeństwo, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach przygotowała specjalny film przedstawiający podstawowe zasady zachowania gwarantujące obcokrajowcom bezpieczniejszy i spokojniejszy pobyt w naszym kraju.

 4. Porady dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży

  W trakcie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieskiej w Częstochowie, policjanci zadbają o bezpieczeństwo i pomoc pielgrzymom oraz porządek podczas zaplanowanych uroczystości. Planując podróże pielgrzymkowe i wybierając się na spotkania, sami uczestnicy powinni zadbać o pewne kwestie, które pozwolą sprawnie dotrzeć na miejsca uroczystości i bezpiecznie w nich uczestniczyć.

 5. Uwaga! 28 lipca ograniczenia w ruchu!

  Informujemy, że Wojewoda Śląski wydał rozporządzenie o czasowym zakazie ruchu po drogach pojazdów przewożących materiały niebezpieczne oraz takich, których masa przekracza 12 ton. Zakaz ten będzie obowiązywał 28 lipca na wybranych odcinkach dróg. Jest on związany z zabezpieczeniem wizyty w Częstochowie Papieża Franciszka.

 6. Utrudnienia w ruchu w trakcie Tour de Pologne 2016 w województwie śląskim

  Od 13 do 14 lipca br. na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane dwa etapy 73. Tour de Pologne UCI World Tour. W związku z tym podczas przejazdu kolarzy należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie naszego województwa.

 7. Wakacyjna dawka profilaktyki dla najmłodszych

  Mimo trwających wakacji oraz także przed samym ich nadejściem sosnowieccy policjanci prowadzili i prowadzą szereg zajęć profilaktycznych dla najmłodszych. Świetną okazją do propagowania zasad bezpieczeństwa nie tylko na drodze są spotkania w przedszkolach i miejskie festyny.

 8. Akcja TRZEŹWOŚĆ – podsumowanie

  Wczoraj na ulicach Sosnowca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili cykliczne działania pod nazwą TRZEŹWOŚĆ. Skontrolowali trzeźwość ponad 1300 kierujących. Czterech z nich okazało się prowadzić „ na podwójnym gazie”.

 9. Sosnowiecki policjant na podium Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2016”

  Mł. asp. Mariusz Chrząstek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu zajął III miejsce w Wojewódzkim Finale XXIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2016”. Policjanci z całego Województwa zmierzyli się w wielu specjalistycznych konkurencjach.

 10. Bezpieczny motocyklista

  Ostatnie zdarzenia w sposób jednoznaczny potwierdzają, że niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jazda motocyklem wymaga dużych umiejętności i przede wszystkim zdrowego rozsądku. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów.