Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Utrudnienia w ruchu w obrębie ul. 3 Maja

  4 maja rusza przebudowa ulicy 3 Maja. W pierwszym etapie prac drogowcy zwężą ulicę na odcinku w kierunku Środuli od „Ślimaka” do zjazdu z ulicy Narutowicza. Wyłączony z ruchu zostanie prawy pas jezdni. Na czas remontu przeniesione zostaną przystanki autobusowe wraz z wydzieleniem zatoki, tak by pojazdy komunikacji publicznej nie blokowały jedynego dostępnego pasa. Roboty będą prowadzone z zachowaniem wjazdu i wyjazdu z ulicy Zamkowej.

 2. Inauguracja kampanii śląskiej drogówki "Nie bądź następny"

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię "Nie bądź następny". Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji. Towarzyszy mu przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Na konferencji prasowej wystąpili policjanci, partnerzy programu oraz bohater filmu Patryk Chmielowiec, którzy przedstawili uczestnikom założenia tej kampanii promującej bezpieczeństwo motocyklistów.

 3. Punkty Karne Online - Uwaga na fałszywe strony!

  Przypominamy, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem portalu obywatel.gov.pl i można ją zrealizować całkowicie darmowo.

 4. "Nie bądź następny..."

  Rusza kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

 5. „Bezpieczny weekend” już od jutra

  Od jutra do środy 03.05 sosnowieccy policjanci będą prowadzić akcję bezpieczny weekend. Podczas majowego długiego weekendu będą zwracać szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, prędkość oraz na to, czy najmłodsi przewożeni są zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 6. Znów zbyt wielu nietrzeźwych za kierownicą

  W ostatnich dniach na ulicach naszego miasta doszło do kilku zdarzeń drogowych, których sprawcami byli nietrzeźwi kierowcy. Niektórzy z nich byli już karani w przeszłości za jazdę „ na podwójnym gazie”. Mimo regularnie prowadzonych, intensywnych kontroli, okazuje się, że często nawet orzeczony przez Sąd zakaz prowadzenia pojazdów nie odstręcza niektórych od zasiadania za kierownicą „po kieliszku”.

 7. Przedszkolaki z wizytą u dzielnicowych

  Do Komisariatu Policji II po raz kolejny zawitały przedszkolaki. Tym razem, na zaproszenie mł.asp. Piotra Krasek w komisariacie gościły maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 51 w Sosnowcu mieszczącego się przy ul. Prusa. Po spotkaniu ze Sznupkiem dzieci wzięły udział w różnego rodzaju atrakcjach.

 8. Uwaga! Ślisko na drogach!

  Towarzyszące nam od wczoraj warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Ciężka sytuacja na drogach dała się we znaki także i w naszym województwie. W ciągu kilkunastu godzin śląscy policjanci odnotowali ponad 203 kolizje i jeden wypadek drogowy, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.

 9. Debata w Ostrowach Górniczych

  Sosnowieccy dzielnicowi w obecności Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji V w Sosnowcu i policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy spotkali się na debacie z lokalnymi przedstawicielami władz i organizacji z rejonu dzielnicy Ostrowy Górnicze. Pomimo iż frekwencja mieszkańców nie była duża, podczas spotkania udało się zakreślić zasięg ich potrzeb i najbardziej aktualnych i dotkliwych problemów w spotkaniu wzięło bowiem udział wielu lokalnych działaczy na rzecz dzielnicy.

 10. Bezpieczny weekend na ulicach Sosnowca

  Policjanci zakończyli działania „ Bezpieczny Weekend”, które na ulicach naszego miasta były prowadzone w dnia 14-17 kwietnia. Pomimo trudnej aury można śmiało powiedzieć, że był to jeden z bezpieczniejszych weekendów w ostatnim czasie.