Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Działania „ Trzeźwy autobus”

  W najbliższy poniedziałek 23.04.2018 r. na ulicach Sosnowca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania „ Trzeźwy autobus”. Są one odpowiedzią na wciąż występujące przypadki kierowania pojazdami transportu zbiorowego przez osoby wsiadające za ich kierownicę w stanie nietrzeźwym. Policjanci będą kontrolować przede wszystkim autobusy przewożące dzieci.

 2. Poszukujemy świadków potrącenia mężczyzny

  Sosnowieccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie potrącenia mężczyzny, do jakiego doszło w dniu 12.04.2018 ok godz 15.00 na ul. Dobrzańskiego w Sosnowcu. Kierujący samochodem osobowym potrącił przechodzącego przez jednię pieszego mężczyznę. Nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.

 3. Kaskadowy pomiar prędkości-podsumowanie

  Wczoraj na ulicach naszego miasta policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej Komendy prowadzili działania Kaskadowy Pomiar Prędkości. To nazwa ogólnoeuropejskich działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, koordynowanych przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Polska Policja jest członkiem TISPOL od maja 2006 r.

 4. „Patrz w lusterka-motocykle są wszędzie”- dzielnicowi dla motocyklistów

  Sosnowieccy dzielnicowi z Komisariatu I wspólnie z przedstawicielami klubu motocyklowego „ Black Sheep” zorganizowali wspólne działania „ Patrz w lusterka-motocykle są wszędzie”. Chcieli przypomnieć kierowcom aut, że sezon motocyklowy się rozpoczął i ponownie po okresie zimowym należy zacząć zwracać baczną uwagę na pojawiające się na drogach jednoślady. W działaniach wzięli udział także mundurowi z sosnowieckiej drogówki, którzy w codziennej służbie również poruszają się na motocyklach.

 5. Dzisiaj międzynarodowe działania „ Prędkość” na drogach Sosnowca

  Dzisiaj na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej prowadzone są policyjne działania „Prędkość”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczą w nich również policjanci WRD sosnowieckiej komendy.

 6. NIE WIEDZĄ, CZY MOGĄ PROWADZIĆ PO PIWIE – RUSZYŁA KAMPANIA ŚLĄSKIEJ POLICJI „ALKOHOL NA DRODZE ZABIJA”

  Policyjne statystyki potwierdzają, że alkohol na drodze zabija. Zgodnie z najnowszym badaniem ankietowym, przeprowadzonym przez śląską policję w ramach kampanii społecznej „Alkohol na drodze zabija”, młodzi kierowcy nie wiedzą, ile alkoholu i kiedy mogą wypić, aby wsiadając za kierownicę, mieć pewność, że są trzeźwi. Większość z badanych dopuszcza również możliwość prowadzenia pod wpływem w pewnych określonych okolicznościach.

 7. Policjanci na miejscu zdarzenia na DK1 w Sosnowcu

  Sosnowieccy policjanci wykonywali wczoraj czynności na miejscu zdarzenie drogowego do jakiego doszło na 545 kilometrze DK1 w Sosnowcu. Zderzyły się tam dwa samochód ciężarowe. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednak z obu pojazdów na drogę wysypał się przewożony przez nie ładunek. Nitka drogi biegnąca w kierunku Tychów była całkowicie zablokowana przez długie godziny.

 8. Bezpieczny weekend- podsumowanie

  Sosnowieccy policjanci w miniony, świąteczny weekend pełnili służbę na naszych drogach. Prowadzili działania „Bezpieczny weekend”, który przebiegł stosunkowo spokojnie. Na ulicach Sosnowca doszło do jednego wypadku, w którym jedna osoba została ranna. Zatrzymano dwóch pijanych kierowców.

 9. Działania PRĘDKOŚĆ

  30 marca na ulicach naszego miasta funkcjonariusze drogówki prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Nadmierna prędkość bowiem jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, a dodatkowo, spowodowane nią zdarzenia, są najbardziej tragiczne w skutkach.

 10. W TROSCE O ŚWIĄTECZNE BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH

  W świąteczny, Wielkanocny weekend, od 30 marca do 3 kwietnia, prowadzone będą przez śląską drogówkę działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na naszych drogach. Spodziewany wzmożony ruch, w połączeniu ze zmiennymi warunkami pogodowymi, mogą stanowić dodatkowe utrudnienie dla kierujących.