Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Rok Pieszego 2014
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Policjanci w „ zerówce”

  Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu. Z maluchami rozmawiali o bezpieczeństwie na ulicy, w pojazdach i w trakcie zabaw.

 2. Kolejni uczniowie na spotkaniach z policjantami

  Trwają spotkania z dziećmi we wszystkich sosnowieckich szkołach. Podczas pogadanek policjanci sosnowieckiej drogówki i Wydziału Prewencji przekazują najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Tym razem trafili do szkoły podstawowej nr 38 w Sosnowcu.

 3. Podsumowanie akcji PASY na sosnowieckich drogach

  Wczoraj funkcjonariusze sosnowieckiej drogówki na ulicach naszego miasta prowadzili akcję PASY. Podczas akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

 4. Poszukujemy świadków wypadku

  Komenda Miejska Policji w Sosnowcu prowadzi postępowanie w sprawie wypadku do jakiego doszło w dniu 20.08,2016 r ok godz 18:45 w Sosnowcu na ul. Braci Mieroszewskich.

 5. Szef MSWiA: Policjanci będą odbywać więcej spotkań z dziećmi i będą uczyć je zasad ruchu drogowego

  Rozpoczął się nowy rok szkolny i właśnie w drodze do szkoły i ze szkoły dzieci będą najbardziej narażone na wypadek. Minister Mariusz Błaszczak polecił funkcjonariuszom policji, aby podjęli bardziej intensywne działania na rzecz edukacji dzieci i rodziców, takie jak „Bezpieczna droga do szkoły”.

 6. Wakacje 2016 - podsumowanie

  Za nami już wakacje 2016. Dla dzieci i młodzieży był to okres wolny od nauki szkolnej, dla dorosłych okres urlopów i wyjazdów na odpoczynek poza miejsce zamieszkania. Dla policjantów był to czas wzmożonych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach i nad wodą.

 7. Bezpieczna droga do szkoły – policyjne działania

  Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” w tym roku odbędą się w dwóch terminach: 1–2 września, a po weekendzie 5–9 września. Jak zawsze ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.

 8. Bezpieczny weekend- podsumowanie

  Przez cały miniony weekend sosnowieccy policjanci prowadzili działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg, w szczególnie niesprzyjających warunkach jakimi jest okres końca wakacji i związany z nim wzrost natężenia ruchu na naszych drogach.

 9. Poszukujemy świadków wypadku

  O tej sprawie pisaliśmy już na naszej stronie w dniu 07.06.2016 r . 90-letni mieszkaniec Sosnowca został poszkodowany w wypadku po tym, jak wysiadając z wagonu tramwaju, zamykające się drzwi przycięły jego odzież, w wyniku czego odjeżdżający skład pociągnął go za sobą. Mężczyzna przewrócił się, doznając złamania ręki. Teraz policjanci prowadzący sprawę zwracają się z apelem do wszystkich osób, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają w tej sprawie jeszcze jakieś informacje.

 10. Niecodzienne działania sosnowieckiej drogówki

  Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej Komendy prowadzili wczoraj niecodzienne działania pod nazwą SZLABAN NA RYZYKO. W pobliżu strzeżonego przejazdu kolejowego w Sosnowcu przy ulicy Piotrkowskiej sprawowali nadzór nad ruchem.