Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Policjanci na prelekcjach w OSK Łukasz

  Kolejni młodzi przyszli kierowcy spotkali się w Ośrodku Szkolenia Kierowców Łukasz z policjantem. Podczas pogadanki usłyszeli na co najbardziej powinni zwrócić wagę i jakie dobre nawyki w sobie wykształcać. Mundurowy zapoznał ich również podstawowymi zagrożeniami, z którymi za kierownicą swojego auta,będą się musieli zmierzyć.

 2. Kontrola drogowa pieszy- podsumowanie

  W minioną sobotę na terenie naszego miasta sosnowieccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kontrola Drogowa-PIESZY”. Głównym założeniem działań było bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Nie obyło się bez represji mandatowych, głównie w miejscach gdzie piesi uczestnicy ruchu w sposób rażący łamali przepisy prawa.

 3. Niecodzienne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych

  Sosnowieccy policjanci ruchu drogowego prowadzili ostatnio intensywne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych. W ramach działań „Kontrola Drogowa Pieszy” , podczas rozmów prowadzonych z napotkanymi przechodniami, w szczególności osobom starszym i w średnim wieku wręczali kamizelki odblaskowe. To właśnie piesi z tej grupy wiekowej najmniej chętnie używają odblasków.

 4. Policjanci w przedszkolu rozdawali odblaski

  Kolejne przedszkole, do którego zawitali policjanci ruchu drogowego to przedszkole „ Calineczka” położone w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń. Podczas pogadanki najmłodsi usłyszeli jak bezpiecznie poruszać się po ulicach, o czym należy pamiętać i dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest tak ważne.

 5. „Bezpieczny przejazd- Szlaban na ryzyko” w Sosnowcu

  Sosnowieccy policjanci wspólnie z pracownikami Kolei Śląskich prowadzili działania na rzecz bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Cyklicznie prowadzone już akcje mają na celu propagowanie bezpiecznych zachowań i wiedzy na temat przyczyn i (zwykle bardzo tragicznych) skutków wypadków, do jakich dochodzi w rejonach szlaków kolejowych.

 6. Kolejni adepci nauki jazdy na spotkaniach z policjantem

  Sosnowieccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Kontynuują spotkania z kursantami szkół nauki jazdy. Jako kolejne odwiedzili OSK Artur, OSK Andrzej, OSK Łukasz i OSK Elkar. Jak zwykle treści przekazywane przez policjanta ze sporym doświadczeniem w służbie przyjmowano z dużym zaciekawieniem.

 7. Sznupek w przedszkolu nr 43 w Sosnowcu

  Sosnowieccy policjanci z Zespołu Profilaktyki Wydziału Prewencji KMP w Sosnowcu wraz z ulubioną maskotką najmłodszych- Sznupkiem odwiedzili Przedszkole nr 43 z Oddziałami Integracyjnymi w Sosnowcu. Dzieci otrzymały edukacyjne książeczki, odblaski i spora porcję informacji na temat bezpieczeństwa.

 8. ŚLĄSKA POLICJA PRZYPOMINA O ODBLASKACH

  W minioną sobotę w kościołach stacyjnych ulokowanych wzdłuż linii granicznej na obwodzie Polski, modlili się pielgrzymi z całej Polski. Wierni udali się następnie pieszo do wyznaczonych, tzw. „stref modlitwy”, umiejscowionych na granicy kraju. W modlitwach różańcowych na terenie naszego garnizonu udział wzięło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób, które poruszały się nie tylko autokarami, ale i samochodami oraz pieszo. Nad ich bezpieczeństwem czuwali śląscy policjanci.

 9. Zobaczył, że kieruje samochodem i popija alkohol

  Sosnowieccy policjanci na jednej z ulic osiedla Rudna zatrzymali 67-latka, który prowadził swój samochód mając w wydychanym powietrzu ponad 0,7 promila alkoholu. O mężczyźnie, który podczas kierowania samochodem popija alkohol, powiadomił mundurowych jeden z mieszkańców miasta. To kolejny przykład na to, że nie ma już społecznego przyzwolenia na jazdę „ na podwójnym gazie”.

 10. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.