Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. POKAŻ, ŻE MASZ TALENT!

  "Mam talent na bezpieczeństwo" to tytuł konkursu adresowanego do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym, teatralnym Miejskich oraz Gminnych Ośrodków Kultury. Tematem przedsięwzięcia jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 2. Debata z Dyrektorami placówek oświatowych z terenu miasta

  Komendant Miejski Policji w Sosnowcu Insp Dominik Łączyk wraz z przedstawicielem Zespołu ds. przestępczości nieletnich i patologii oraz Naczelnikiem Wydziału Prewencji sosnowieckiej Komendy uczestniczyli dzisiaj w spotkaniu z Dyrektorami szkół i placówek oświatowych z terenu miasta. Podczas debaty wymieniono uwagi na temat przepływu informacji pomiędzy instytucjami, płaszczyzn współpracy oraz planów najbliższych działań. Zaprezentowano również nowoczesne policyjne aplikacje.

 3. Policjanci z WRD zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży ”na wyrwę”

  Policjanci ruchu drogowego z sosnowieckiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży na tzw „ wyrwę”. 35-letni mieszkaniec Sosnowca wyszarpnął przechodzącej kobiecie torebkę i usiłował zbiec. Dzięki czujności i błyskawicznej reakcji policjantów trafił do aresztu, a torebka wróciła do właścicielki.

 4. Policjanci na prelekcjach w OSK SPOKO

  Kolejni młodzi przyszli kierowcy spotkali się w Ośrodku Szkolenia Kierowców SPOKO z policjantem. Podczas pogadanki usłyszeli na co najbardziej powinni zwrócić wagę i jakie dobre nawyki w sobie wykształcać. Mundurowy zapoznał ich również podstawowymi zagrożeniami, z którymi za kierownicą swojego auta,będą się musieli zmierzyć.

 5. Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

  Wracający po zakończonej służbie referent Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji II w Sosnowcu zauważył, że z jadącego przed nim samochodu wysiada mężczyzna, który miał wyraźne trudności z utrzymaniem się na nogach. Podejrzewając, że może być nietrzeźwy, policjant postanowił go zatrzymać. Po kontroli okazało się, że 63-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

 6. Terminale płatnicze w sosnowieckiej drogówce

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu otrzymali 14 terminali płatniczych, dzięki którym można natychmiast uregulować należność za popelnione wykroczenie. Transakcja może być wykonana przez posiadacza karty płatniczej opatrzonej podpisem właściciela. To nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę.

 7. Policjanci w "Elfiku"

  Sosnowieccy policjanci z wydziału ruchu drogowego odwiedzili maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Elfik” w Sosnowcu przy ul. Stalowej. Z dziećmi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, na placu zabaw, jak również podczas zimowego wypoczynku. Podczas konkursu, najmłodsi mieli też okazję popisać się posiadaną wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa .

 8. BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH PODCZAS FERII - KONTROLE AUTOKARÓW

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, które w woj. śląskim przypadają w okresie od 29 stycznia do 11 lutego spodziewamy się, jak co roku, nasilenia ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Zwiększa się także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

 9. Policjanci zaprezentowali przedstawicielom prasy nowy laserowy miernik prędkości

  Sosnowieccy policjanci ruchu drogowego spotkali się z dziennikarzami i zaprezentowali im w terenie działanie nowego laserowego miernika prędkości TruCam. To nowoczesne narzędzie zostało niedawno przekazane do użytku sosnowieckim mundurowym. Największa jego zaleta to fakt, że każdy wykonywany przez nie pomiar jest rejestrowany na video.

 10. Kontrola drogowa PIESZY

  W przedostatni dzień roku sosnowieccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kontrola Drogowa-PIESZY”. Głównym założeniem działań było bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi wręczali kontrolowanym odblaskowe kamizelki..