Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Policjanci na spotkaniu Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”

  Sosnowieccy policjanci uczestniczyli w spotkaniu Kręgu Seniorów ZHP „ Korzenie , jakie odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Sosnowcu przy ul. Starzyńskiego. Było ono doskonałą okazją do rozmowy z seniorami na temat zagrożeń i przestępstw, których ofiarą najczęściej padają osoby starsze.

 2. Dzielnicowi dzieciom

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji V w ramach akcji "Bezpieczne Ferie" odwiedzili szereg placówek oświatowych na podległym sobie terenie. Dzieci w trakcie spotkań mogły poznać zasady bezpiecznego zachowania się na stoku, podczas zimowych zabaw, kontaktów z nieznajomym oraz podczas podróży. Maluchy dostały odblaski i uczestniczyły w quizach i konkursach.

 3. Kolejni uczniowie na spotkaniach z policjantami sosnowieckiej drogówki

  Trwają spotkania z dziećmi we wszystkich sosnowieckich szkołach. Podczas pogadanek policjanci sosnowieckiej drogówki i Wydziału Prewencji przekazują najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii. Tym razem trafili do szkoły podstawowej nr 18 w Sosnowcu.

 4. „Biały Patrol” na Górce Środulskiej

  W dniach 16 i 17 sosnowieccy policjanci prowadzili działania w ramach "białego patrolu" na stoku narciarskim oraz w rejonie sosnowieckiego kompleksu rekreacyjnego Górka Środulska. To popularne miejsce rekreacji z uwagi na panującą aurę przeżywa oblężenie- setki dzieci i młodzieży korzystają z uroków białego szaleństwa, z okazji trwających ferii udostępnionych dla nich nieodpłatnie.

 5. Policjanci w Przedszkolu nr 31 w Sosnowcu

  Sosnowieccy policjanci w wydziału ruchu drogowego odwiedzili maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 31 w Sosnowcu. Z dziećmi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, na placu zabaw, jak również podczas zimowego wypoczynku. Najmłodsi mieli też okazję popisać się posiadaną wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa podczas kontaktów z nieznajomymi.

 6. Z młodymi o bezpieczeństwie podczas ferii

  Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili ostatnio uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Sosnowcu-Zagórzu. Z dziećmi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii- podczas podróży, na drodze, na stoku, w miejscu zimowych zabaw i w domu. Szczególnie zwrócili uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas kontaktów z nieznajomymi. Najmłodsi mieli też okazję popisać się posiadaną wiedzą na temat zasad transportu młodych pasażerów.

 7. Bezpieczne ferie 2017

  Dzieci i młodzież z województwa śląskiego rozpoczynają dzisiaj zimową przerwę w nauce. Część młodych ludzi wyjedzie na ferie, wiele jednak pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku ważne, żeby spędzili go bezpiecznie.

 8. Kontrola autokaru - informacje

 9. Poszukujemy świadków wypadku

  Sosnowieccy policjanci kryminalni prowadzą postępowanie w sprawie wypadku jaki miał miejsce w dniu 27.12.2016 r ok godz 7.05 w Sosnowcu przy ul. Grota Roweckiego. Kierujący Peugeotem 207 potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 48-letnią kobietę.

 10. Pijany wjechał w ogrodzenie. Wiózł dwoje małych dzieci

  Sosnowieccy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w dzielnicy Klimontów. Sosnowiczanin miał w wydychanym powietrzu blisko 1,5 promila alkoholu. Razem z nim autem podróżowała jego konkubina i dwoje małych dzieci.